VARŠAVA

Šah - Trojica u vodstvu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


U glavnom gradu Poljske počeo je elitni kombinirani Superbet Rapid&Blitz turnir Grand Chess Toura na kojem sudjeluju desetorica vodećih svjetskih velemajstora predvođenih bivšim svjetskim šahovskim prvakom i prvim igračem svijeta Magnusom Carlsenom.

Nakon turnira u Bukureštu Superbet Chess Classic odigranog od 6.-15. svibnja u standardnom turnirskom tempu, ovo je druga destinacija ovogodišnjeg Grand Chess Toura poslije koje će slijediti slične priredbe u Zagrebu i Saint Louisu, a cijela će serija završiti velikim turnirom u standardnom tempu "Sinquefield cup" u Saint Louisu.

Prvog dana odigrana su prva tri kola trodnevnog turnira u brzom šahu u tempu od 25 minuta za cijelu partiju i dodatak od 10 sekundi nakon svakog poteza.

Najuspješniji su bili Amerikanci Wesley So i Levon Aronian, te Poljak Jan-Krzysztof Duda sa po dvije pobjede i jednim remijem, a zanimljivo je da je Carlsen postigao samo dva remija uz jedan poraz.

U prvom kolu u napadu ga je svladao Poljak Radoslaw Wojtaszek.

S obzirom da pobjeda donosi 2, a remi 1 bod, ovakav je poredak poslije 3. kola: So, Aronian i Duda po 5 bodova, Vachier-Lagrave i Wojtaszek po 4, Rapport 3, Carlsen 2, Giri i Ševčenko po 1, Deac bez bodova.

Sutra se igraju sljedeća 3 kola, a turnir ubrzanim tempom završava prekosutra.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter