PLIVANJE PERAJAMA

Mladost uspješna na PH: Medulinska žetva medalja

POSTOLJE 400 M BRZINSKO RONJENJE - drugoplasirani Robert Čupev i pobjednik Luka Bohač / BRILJANTNA ŠTAFETA MLADOSTI - Lucas Kolar, Leon Kolar, Mihael Botić i Sebastijan Hajnc

Ronilačko Sportski klub Boškarin Pula i Ronilačko Sportski klub Mladost Medulin nastupili su na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za seniore, juniore i mlađe juniore u plivanju perajama i brzinskom ronjenju. Plivale su se discipline 50, 100, 200 i 400 bifin, 50, 100, 200, 400, 800 i 1500 plivanje perajama, 50 apnea, 100 i 400 brzinsko ronjenje te štafete 4x50 bifin, 4x100 plivanje perajama te mix štafete 4x50 plivanje perajama i 4x100 bifin.

Za Boškarin je nastupio senior Robert Čupev, a za Mladost su nastupili seniori/ke Ema Ivetić, Tara Pavlović, Luka Bohač, Luka Vukelić i Lean Osmanović te mlađi juniori u sastavu: Leon Kolar, Lana Rački, Barbara Matika, Mihael Botić, Sebastijan Hajnc, Dora Komparić, Lucas Kolar, Lucija Diković, Ilirjana Lleshaj i Lean Metikoš Crevatin.

Robert Čupev je bio drugi u disciplini 400 brzinsko ronjenje. Mlađa juniorka Dora Komparić bila je druga na 50 apnea, 100 pp i 200pp te treća na 400 pp. Mlađi junior Mihael Botić prvo mjesto osvojio je na 50 apnea i 100 pp, drugo mjesto u disciplini 50 pp te treće mjesto na 200 pp. Mlađi junior Sebastijan Hajnc treće mjesto osvojio je na 50 pp i 400 pp, drugo mjesto na 50 apnea i 100 br, a prvo mjesto u disciplini 400 br.

Mlađa juniorka Barbara Matika je bila prva na 400 br (juniorski i mlađe juniorski hrvatski rekord) i 100 br (mlađe juniorski rekord), dok je drugo mjesto osvojila na 400 pp, 800 pp i 1500 pp. Mlađa juniorka Lana Rački bila je druga na 100 br i 400 br. Mlađi junior Leon Kolar prvi je bio u disciplinama100 br, 200 pp i 1500 pp, a drugo mjesto osvojio je na 100 pp, 400 pp i 800 pp.

Mlađa juniorka Lucija Diković bila je treća na 800 pp. Mlađa juniorka Ilirjana Lleshaj bila je treća na 1500 pp.

Seniorka Ema Ivetić i senior Luka Bohač postali su prvaci Hrvatske u disciplini 400 br. Ema Ivetić je osvojila i drugo mjesto na 800 pp te treće mjesto na 400 pp. Luka Bohač je osvojio i treće mjesto na 400 pp i 800 pp. Barbara Matika je među seniorkama bila treća na 800 pp te druga na 400 br i 1500 pp, a Leon Kolar doplivao je do trećeg mjesta među seniorima na 1500 pp.

Mlađa juniorska štafeta 4x100 bifin MIX (Botić, Matika, Kolar, Rački) bila je druga. Mlađe juniorska štafeta 4x50 plivanje perajama MIX (Hajnc, Matika, Kolar, Komparić) bila je prva uz mlađe juniorski rekord Hrvatske. Mlađe juniorska štafeta 4x100 plivanje perajama dečki (Botić, Hajnc, Lu. Kolar, Le. Kolar) bila je prva uz mlađe juniorski rekord Hrvatske. Mlađe juniorska štafeta 4x100 plivanje perajama cure (Komparić, Diković, Rački, Matika) bila je druga. Mlađe juniorska štafeta 4x50 bifin dečki (Botić, Metikoš Crevatin, Hajnc, Le. Kolar) bila je treća. Mlađe juniorske štafete 4x200 plivanje perajama dečki (Hajnc, Lu. Kolar, Botić, Le. Kolar) i ista štafeta kod cura (Komparić, Diković, Rački, Matika) bile su prve uz mlađe juniorske rekorde Hrvatske. Štafeta seniorki 4x200 pp žene (Ivetić, Komparić, Matika, Pavlović) osvojila je treće mjesto. Štafeta seniora 4x100 pp muški (Bohač, Botić, Kolar, Vukelić) osvojila je drugo mjesto.