Kup Hrvatske za regiju zapad

Rukometašice Arene iznenadile Poreč, Rudar sigurno

| Autor: Mijat Gavran
ŽRK Arena (Foto Facebook)

Zanimljivi su bili susreti istarskih ligašica u međusobnim ogledima hrvatskog Kupa. I dok je pobjeda Labinjanki u Umagu očekivana, rijetki su i pomišljali na uspjeh "arenašica" protiv Porečanki, čime su izborile završnicu s "labudicama". Pulski ljubitelji rukometa mogu žaliti zbog propuštene prilike da na djelu vide novu ekipu koju Želimir Popović vodi. Sudeći po svemu malobrojno gledateljatvo je kao trenutak inspiracije i nadahnuća doživjelo početno 3:1 vodstvo Puljanki, a zatim još uvjerljivije (8:3) nakon 11. minuta igre.

Zatim su se Leticija Škare, te Ravnić, Hodžić i Perić pobrinule za osam golova prednosti (23’). Nešto slično pulska je ekipa gotovo ponovila i u nastavku za poticajnu pobjedu. I to sve bez Tamare Šabić, najučinkovitije igračice (10 golova) na trećeligaškoj premijeri s Gospićem, a nedostajale si i Nikolina Šekuljica koja je Gospićankama podarila pet golova te Eva Zupanić (3 gola). No, sve su protiv Porečanki nadoknadile Amon Hodžić (8), Leticija Škare (7) i Ema Perić (4).

Odlična provjera za domaću ekipu uoči novog bodovnog ispita. Tijekom susreta "žuto-plave" su pružile dostojan otpor Labinjankama koje su stalno vodile, uglavnom s tri pogotka. No, tek u zadnjih pet minuta prvog poluvremena golovima Miočinović (3) i Kodan (2) domaća erkipa ostvaruje preokret. Poslije deset ravnopravnih minuta nastavka "labudice" su se miniserijama pogodaka vratile ponovnom vodstvu koje su očuvali do kraja.

UMAG : RUDAR      29 : 34

Susret 1. kola Kupa Istre: Umag - Rudar 29:34 (15:14). Sportska dvorana "Juraj Radovčić". Gledatelja 50. Suci: Alan Muranović i Damian Štifanić (oba Poreč).

UMAG: Štingl, Blašković, Mijanović, Andročec, Romić Hercig, Kernjus 5, Brkljača 2, Matea Špoljar, Calcina 1, Mandić 3, Miočinović 8 (2), Selar 6, Luša, N. Kodan 4.

RUDAR: Ugrin 1, Pratljačić, Marić, Raspudić 7, Golja, Jajčević 4 (1), Šverko, Đuzel 5, Mikolić 5, Krizmanić 2, Malić 1 (1), Šegota 3, Benazić 2, Posavac 1, Markulinčić 3 (3).

Sedmerci: Umag 3 (2), Rudar 5 (5). Isključenja: Umag 4 minute, Rudar 4 minute.

ARENA : POREČ      32 : 25

Susret 1. kola Kupa Istre: Arena - Poreč 32:25 (17:8). Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja 26. Suci: Saša Juršić (Pula) i Ivan Purma (Rugvica).

ARENA: Despotović, Soldatić, Krasniqi, Ibrahimović 3, Lisica 3, Hodžić 8, Ravnić 5, Erak, Srdić 1, Škare 7, Živolić, Perić 4, Radetić 1.

POREČ: Radoslav, Cvek 7, Alić, Prskalo 2, Benić 3, V. Kodan, Madžarević, Ivančić 7 (3), Trento 2, Vežnaver, Poldrugovac, Rupenović 1, Ahmetspahić 3, Terek.

Sedmerci: Arena 1 (0), Poreč 3 (3). Isključenja: Arena 4 minute, Poreč -.