RUKOMET

Izostanak realizacije presudio Porečankama

| Autor: Mijat Gavran
Vanesa Andročec (Umag)

Prva iskušenja istarskih ekipa pokazuju da tijekom priprema nisu dosegnule željenu razinu igara, posebice kroz ogledne utakmice. Vrlo dobru utakmicu odigrale su Porečanke, ali poznato pravilo je presudilo, izostanak realizacije presudio je komu će pripasti bodovi. Za visoki poraz Umažanki protiv, sudeći po svemu ponajbolje ekipe u ligi, dodatno otežava da su igrale bez nekoliko igračica. Istina. s klupe je susret pratila kapetanica Ariana Kernjus nakon mirovanja i liječničkih pretraga.

POREČ       19

SAMOBOR       26

POREČ - Susret 2. kola Poreč - Samobor 19:26 (9:12). Dvorana SC »Veli Jože«. Gledatelja 150. Suci: Fran Buneta i Filip Šunjić (oba Rijeka).

POREČ: Radoslav, Miličević, Cvek, Alić, Prskalo, L. Picco 4, Nikolić 1, Pašalić 2, V. Kodan, Madžarević 6 (1), Vežnaver, Trento 3, Rupenović, Ivančić 1, C. Picco 2, Ahmetspahić.

SAMOBOR: Bošnjak, Grgec, Belanić 3, Rođak 1, Hohnjec 3, Kovač 4, Horvat 5, Kanceljak 3 (2), Sokolović, Dravinec 3, Krilčić 4.

Sedmerci: Poreč 1 (1), Samobor 2 (2). Isključenja: Poreč 8 minuta, Samobor 6 minuta.

Kako to rade iskusnije ekipe pokazale su Samoborke na porečkom parketu koje su već do 11. minute izborile poticajnu prednost (7:2). Nisu se obeshrabrile Porečanke nego su golovima Gabriele Madžarević, a zatim i Leone Picco, u završnici prvog poluvremena izborile povoljan zaostatak. U takvom su rezultatskom odnosu snaga kapetanica Lana Pašalić te Erika Trwento ishod održavali neizvjesnim sve do sredine drugog dijela utakmice (15:17), no s dvije serije od po 3:0 gošće su potvrdile svoju učinkovitost i osvojile bodove.

IVANIĆ       37

UMAG       19

IVANIĆ-GRAD - Susret 2. kola Ivanić - Umag 37:19 (17:8). Sportska dvorana Žeravinec. Gledatelja 100. Suci: Denis Erceg i Šime Vidaković (oba Bjelovar).

IVANIĆ: Cerovečki, Dasović, Hren, Brakus 4, Jakopčević 2, Sikaček 10 (5), Srna, Dečman 2, Barić 3, Petreković 5, Maričević 4, Rajković 5, Katanec, Ivanić 1, Crnčević, Abramović 1.

UMAG: Blašković, Štingl, Mijanović, Andročec 2, Romić Hercig, Kernjus, Brkljača 2, Mat. Špoljar, Mandić 6, Miočinović 3 (1), Selar 2, Kodan 1, Sinčić 3.

Sedmerci: Ivanić 5 (5), Umag 2 (1). Isključenja: Ivanić 4 minute, Umag 8 minuta.

Koliko su ozbiljno Ivanićanke shvatile susret protiv pomlađenih Umažanki najbolje oslikava rezultatski tijek utakmice. U prvih su petnaestak minuta stekle pet golova prednosti, a onda su do odlaska na odmor gotovo udvostručile svoje vodstvo. Na visokoj razini su domaće igračice odigrale ovaj dvoboj te uz nekolicinu realizatorski raspoloženih igračica ostvarile uvjerljivu pobjedu, dok su za povoljniji ishod Umažankama najveća prepreka bile ivanićke golmanice, ponajprije iskusna Doris Hren.