RUKOMET

Buzećanima istarski derbi, Umažanima pobjeda u Zadru

| Autor: Mijat Gavran
ODLIČNE OBRANE - Sven Matijević (Umag)

Bilo je to vrlo dobro izdanje buzetske momčadi pred gostovanje u Zadru, a rovinjska će se družina zasigurno kroz tjedan još malo bolje posložiti za ispit protiv Ribola Kaštela

BUZET       28

ROVINJ       24

BUZET - Susret 1. kola Buzet - Rovinj 28:24 (17:11). Školska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Vladimir Grubor i Maid Katanić (oba Poreč).

BUZET: Draščić, Jermaniš, Jović, V. Šegota 1, Laković Agapito 1, Jakac 5 (3), Skukan 3, Nežić 2, Flego 2, I. Šegota 4, Samardžić 6, Bašić 3, Dobša 1.

ROVINJ: Šuran, Maras, Shtakovski, Benussi 1, Kusanović, Maros, Zarev, Družetić, Mekić 2, Massarotto, Bačić, Beharović 4, Mataija 10 (3), Jurković 5 (1), Mulić, Đurković 2.

Sedmerci: Buzet 4 (3), Rovinj 5 (4). Isključenja: Buzet 10 minuta, Rovinj 14 minuta.

Neravnopravan derbi

Na otvaranju sezone pobjede su upisali Kaštelani, Umažani, Buzećani i rukometaši iz Župe dubrovačke koji po mnogima spadaju u prvu - jakosnu skupinu. Za ugodno iznenađenje su se pobrinuli senjski »uskoci« debitanti u prvoligaškoj karavani.

Istarski derbi je pripao Buzećanima, kao što su mnogi i očekivali. Bodovi su osvojeni sa svim raspoloživim snaga, uz realizatorski doprinos sviju igrača koji su se upisali u listu strijelaca, osim golmanske trojke. Kad smo kod čuvara mreže, potrebno je istaknuti da je i iskusni Aleks Jović uživao u uspješnim obranama svog mlađeg suigrača Gabriela Draščića, koji je bio jedan od najistaknutijih aktera ovog dvoboja istarskih prvoligaša. Rovinjska je momčad tek za prve četvrtine bila rezultatski ravnopravna domaćinima (5:6). Zatim su nizom od pet golova u šest minuta Silićevi momci ostvarili prednost koju su imali tijekom najvećeg dijela utakmice. Bilo je to vrlo dobro izdanje buzetske momčadi pred gostovanje u Zadru, a rovinjska će se družina zasigurno kroz tjedan još malo bolje posložiti za ispit protiv dojučerašnjeg Premijer ligaša iz Kaštela.

U svom trećem startnom nastupu igranom na zadarskom parketu umaški su »plavo-žuti« došli do vrijedne pobjede. Bili su u najvećem dijelu susreta dominantniji suparnik, ali su zakazali u realizaciji tijekom prve dionice.

Poberaj potvrdio

Početno vodstvo Umažana (3:1, 5:2) domaćini su 4:0 serijom ostvarili preokret i održavali prednost od gola-dva do kraja prvog poluvremena. Takvo stanje su Zadrani održavali i u prvih osam minuta nastavka (17:15), a onda slijedi 11 minuta odlične, bolje rečeno vrlo učinkovite igre umaške momčadi koja je »ispisala« nisku od 7:1, za preokret i novo vodstvo - 22:18 (51’).

Kao i u prvom dijelu susreta odličnim obranama je zaredao Sven Matijević, zaustavljao i sedmerce (3) kada je bilo najpotrebnije za, pokazat će se na kraju vrlo vrijedne bodove. Uspjeh Sirotićeve momčadi je trebao izražen i uvjerljivijim omjerom da se u završnici nisu događale pomalo neobične situacije. Naime, pri vodstvu Umažana 26:21 (56’) u tri naredne minute domaćini s nizom od četrir gola stižu na gol zaostatka, uz napomenu da su u tom razdoblju »plavo-žuti« igrati s tri igrača manje u polju. No, izdržali su i pogotkom Urha Jakoba Poberaja u pretposljednjoj minuti potvrdili startni uspjeh.

ZADAR 1954       26

UMAG       27

ZADAR - Susret 1. kola Zadar 1954 - Umag 26:27 (13:11). Sportska dvaorana Mocire. Gledatelja 100. Suci: Kristijan Kovačević (Zaprešić) i Velimir Šoić (Samobor).

ZADAR 1954: Perić, Bijelić, Kuštera 2, Skočić, Mazić 3 (1), Klasanović 1, Miolović, L. Knežević 3, Stipanić, Bukva 2, Dujmović 1, Goldner 2, T. Merhar 5, Čirjak 7 (3), Vrsaljko.

UMAG: Sv. Matijević, Milin-Ungar, Makovac, Horozović 3, Bošnjak 8 (1), Vukotić 2, V. Buršić, Juričević 4, B. Knežević, Radečić 2, Modrušan, Poberaj 5 (1), Stapar, Beliga 1, Ćuzović 2.

Sedmerci: Zadar 1954 7 (4), Umag 3 (2). Isključenja: Zadar 1954 12 minuta, Umag 10 minuta. Crveni karton: Horozović.

Rezultati 1. kola: Buzet - Rovinj 28:24, Zadar 1954 - Umag 26:27, Senj - Dubovac-Gaza 31:22, Adriaei - Kozala 31:29, Vodice - Hrvatski dragovoljac 24:23, Ribola Kaštela - Split 27:16.

Sljedeće kolo: Rovinj - Ribola Kaštela, Umag - H. dragovoljac, Zadar 1954 - Buzet, Split - Senj, Dubovac-Gaza - Ardiaei, Kozala - Vodice.