igra bolja od rezultata

Dobre prezentacije unatoč porazima istarskih rukometnih drugoligašica na otvaranju prvenstva

| Autor: Mijat Gavran
(Snimio Mijat Gavran)

Dojmljivija je bila igra porečkih i umaških rukometnih drugoligašica od rezultata koje su izborili u startnim nastupima nove sezone. Na umaškom parketu su igrale bivše prvoligašice, umaška ekipa u znatno izmijenjom sastavu, a gošće s gotovo istim kadrom koji je igrao u prvoligaškoj konkurenciji.

Započele su uspješno drugoligaška iskušenja s vjerovanjem da mogu narednog ljeta slaviti povratak u elitno društvo. Porečanke su gostovale u Gradu na četiri rijeke i ostavile solidan dojam, no za nešto više su im nedostajali kapetanica Lana Pašalić i sportske sreće.

UMAG : SESVETE      23 : 32

Susret 1. kola Umag - Sesvete 23:32 (13:19). Sportska dvorana »Juraj Radovčić«. Gledatelja 150. Suci: Predrag Krmek (Rijeka) i Igor Prpić (Kostrena).

UMAG: Blašković, Štingl, Mijanović, Andročec, Romić Hercig, Brkljača 1, Mat. Špoljar, Calcina, Mandić 7, Selar 5, Miočinović 8 (5), N. Kodan 1, Sinčić 1.

SESVETE: Rezo, Krznar, Pehar, P. Krezo 5, Jonjić, Janković Miloš 2, Gavrilivoć 2, Drezga Domanski 1, L. Krezo 13 (1), Hunjadi, Kezić, Abaza, Koska 2, Bošnjak, Čalušić 7 (2).

Sedmerci: Umag 6 (5), Sesvete 3 (3). Isključenja: Umag 6 minuta, Sesvete 8 minuta.

Konačni ishod dvoboja ne dočarava zbivanja na ovoj utakmici. Istina je da se pobjedi gošći nema što prigovoriti jer su bile učinkovitije, dobrim dijelom iskoristivši propuste domaćih. I to im je, dosta lakih golova, omogućilo stvaranje prednosti za mirniju igru. Stvarale su prilike domaće rukometašice, ali im realizacija nije išla od ruke. Dok su Sesvećanke preko ubojitih Lucije Krezo i Bernarde Čalušić, prvo s nizom od 5:0, ostvarile solidno vodsto koje su očuvale do kraja prve dionice.

Trudile su se, ali je bilo očito da im je nedostajao doprinos kapetanice Ariane Kernjus, iako 15-godišnjoj Sari Calcina pripadaju sve čestitke za prikazano. U ulozi organizatorice igre se odlično snašla, izborila tri sedmerca i suigračicama uspješno asistirala za golove. Izglednim se u nastavku činio preokret, bolje rečeno uzbudljivija završnica i poradi činjenice da je Lucija Blašković zaredala obranama. Međutim, na drugoj strani nedostajali su golovi njenih suigračica protiv čvrste obrane gošći.

KARLOVAC : POREČ      24 : 18

Susret 1. kola: ŠR Karlovac - Poreč 33:38 (16:11). Sportska dvorana Mladost. Gledatelja 60. Suci: Nino Kolenko i David Lazar (oba Varaždin).

ŠR KARLOVAC: A. Krznarić, Perković, Nose 9 (4), Stepić 3, Jurčević, S. Lukačić, Razumić 3, Benko, Goršić 3, Papić, Medved 1, P. Lukačić, Jurišić 2, Keča, L. Krznarić 2, Tarabić 1.

POREČ: Radoslav, Miličević, Cvek 3, Prskalo, L. Picco 3, Nikolić, V. Kodan, Madžarević 5 (1), Vežnaver, Trento 2 (1), Rupenović 1, Brčić, C. Picco 3, Ivančić 1.

Sedmerci: ŠR Karlovac 6 (4), Poreč 3 (2). Isključenja: ŠR Karlovac 8 minuta, Poreč 8 minuta.

Poslije četiri uvodne minuta (3:3) domaće igračice u dvije naredne s mini-serijom 3:0 dolaze do prednosti koja se do sredine prve dionice gotovo »istopila« (8:7). Ipak, u pet idućih minuta s novim nizom (4) pogodaka Karlovčanke stječu pet golova »viška« (12:7) koje su zadržale do odlaska na odmor. U posljednjoj četvrtini se mogao dogoditi i preokret, no domaća obrana s vratarkom suparnice su ostavile 11 minuta bez pogotka i uz novu 5:0 seriju u tom vremenu potvrdile pobjedu. U 2 kolu Porečanke dočekuju Samoborke, a Umažanke će na gostovanje u Ivanić Grad.