Labudice domaćim porazom okončale sezonu

| Autor: Branko Biočić
POSLJEDNJI ZAGRLJAJ SEZONE - Rukometašice Rudara (Snimio: Branko Biočić)

RUDAR       26

OSIJEK       32

LABIN - Utakmica 26. kola Prve lige rukometašica: Rudar - Osijek 26:32 (11:13). SC Franko Mileta. Gledalja 500. Suci: Hrvoje Čačić i Franko Josić (oba Zagreb)

RUDAR: Kamenar, Šumberac 2 (1), Zahtila 3, Bradanović 1, Vrkić, Belušić 2, Benazić, Pavić, Šegota 1, Malić 3 (1), Kremer, Miočinović 6, Đuzel 2, Ugrin, Jajčević 6. Trener: Diego Datos

OSIJEK: Borac, Čivić 1, Josipović 2, Hren 9 (3), Čardaš, Jozanović 3, Ledencan, Kragujević, Malovan 3, Brkić, Frančić 5, Grgić 3, Vrdoljak 2, Pehar 4, Bulatović. Trener: Zdenko Kordi

Sedmerci: Rudar 6 (2), Osijek 4 (3), Isključenja: Rudar 8, Osijek 8 minuta. Crveni karton: Đuzel (38-grubi prekršaj).

Puno loših stvari

Rukometašice Rudara u utakmici za prestiž porazom su se oprostile od svoje publike u posljednjoj utakmici prvenstva u kojem su još prije posljednjeg kola osigurale opstanak. Puno tehničkih grešaka, slab napad u kojem same nisu mogle Jajčević, Miočinović i Zahtila protiv više raspoloženih igračica Osijeka, propusna obrana, u prvom poluvremenu nisu Labinjanke realizirale niti četiri sedmerca (Jajčević, Zahtila, Šumberac i Belušić). Dan uoči utakmice na treningu se ozlijedila Matea Peršić, sumnja se na ozljedu prednjih križnih ligamenata, u 38. minuti crveni karton zbog grubog prekršaja dobila je jedini pivot Ansu Đuzel, i sve to to uz lošu igru domaćih, išlo je na mlin vrlo dobrog Osijeka.

Rudar je dobro počeo, poveo s 3:1 ali je već u 8. minuti bilo 3:3. Suci koji su kasnije zaradili i zvižduke sa tribina zbog nekoliko odluka, tada su iz prvog reda gledališta izbacili jednog nepristojnog gledatelja pa je došlo do pauze od nekoliko minuta. Gošće su zatim povele dva razlike, 5:7, ali je u 20. minuti bilo 7:7 pa se Osijek odvojio na 8:10. Na odmor se otišlo s 11:13 za Osijek, a moglo je uz realizirane sedmerce biti dva razlike za domaće igračice koje su potonule sredinom drugog poluvemena.

Prema novoj sezoni

U nastavku se Rudar približio jedino kod 15:16. Ansu Đuzel, jedini pravi kružni napadač kod Rudara zaradila je zbog oštrog prekršaja u 38. minuti kod 15:17 crveni karton i tu su kola krenula nizbrdo. Gošće koje su stalno bile u vodstvu pobjegle su u 40. minuti na 15:19 a u 45. minuti već je bilo 18:24 i tu se nazirao kraj domaćim nadama u eventualnu pobjedu. Imao je Osijek i sedam golova prednosti, 19:26 u 48. minuti da bi domaće uspjele smanjiti na četiri razlike, 24:28 ali ne i preokrenuti utakmicu. Završnica je opet pripala Osijeku Trener Diego Datos rekao je nakon poraza na kraju prvenstva

- Čestitam Osijeku, odigrali su pravu, zrelu utakmicu. Mi danas nismo bili na nivou, ima tu nekih razloga, ali nećemo sada o njima. Utakmicu je odredila njihova golmanica, naš broj promašenih zicera i četiri penala. Priveli smo kraju prvenstvo uz mnogo problema i na kraju moramo biti zadovoljni. Sada ćemo trenirati još neko vrijeme, vidati rane, vidjeti tko ostaje, a tko odlazi, rješavati financijsku i igračku križaljku - rekao je trener labinskih rukometašica.