Na gradilištu pored Pula City Malla obavljaju se opsežni građevinski radovi na izvedbi gospodarski značajne investicije, unatoč kojih se nastojalo zadržati funkcionalnost postojećeg trgovačkog centra i nesmetano prometovanje. Vjerujemo da će se mehaničko onečišćenje bližeg okruženja smanjiti na najmanju moguću mjeru, poručuju iz Grada Pule
Oko Pula City Malla gradilišta na sve strane. Gradi se novo krilo tržnog centra, a otpadno kamenje samo se gomila i hrpe su sve više i više. Prešle su i cestu, na parcelu s druge strane kružnog toka. Golemi kamioni stalno dovoze novi građevinski otpad, a odnedavno tu je i drobilica koja radi sto na sat i kamenje neumorno pretvara u šljunak. Sada su i kupovi tog šljunka sve veći i veći, a njega samo malo jači vjetar lako raznosi pa uz drobilicu u pogonu oblaci prašine nadviju se nad čitav kružni tok.
Nema reda
Neki dan nas je radi toga nazvao i gnjevni Puljanin. Kaže da je zvao komunalnu službu Grada, ali su ga upućivali na neke druge službe. Nije ih htio, veli, ni poslušati do kraja. Ljutit je što Grad ništa ne poduzima da zaštiti svoje građane. "Nema nikakvog reda u ovom gradu. Ljudi, a ima puno i turista, prolaze tuda i udišu tu prašinu, gledaju u čudu što se događa. Ovi su mogli uz toliku drobilicu dovesti i cisternu pa zasuti taj šljunak vodom, da spriječe dizanje tolike prašine", tumači naš čitatelj.
Već duže vrijeme gorući je problem građevinskih tvrtki koje rade u Istri nepostojanje odlagališta za inertni građevinski otpad na području Istarske županije. Nakon što je odlagalište Valmarin u bivšem kamenolomu prekapacitirano, povećan je broj ilegalnih deponija građevinske šljake.