Jedan se bunar, i to nezaštićen, nalazi tik uz betonski zid samoposlužne praonice automobila u Mutilskoj ulici, a u neposrednoj su blizini i nove Plodine te nekadašnja benzinska stanica OMW, danas Crodux. Iako je zarastao u draču, do njega je ipak moguće doći po utabanoj stazi
Nedavni tragični događaj u Španjolskoj kada je dvogodišnji dječačić upao u nezaštićenu 100 metara duboku rupu, a tek nakon 20-ak dana njegovo je tijelo izvađeno na površinu, šokirao je i rastužio sve koji su pratili događaje oko njegovog spašavanja i koji su se nadali čudu da će možda ipak biti izvučen živ. To se, nažalost, nije dogodilo, ali je itekako otvorilo temu o nezaštićenim, ponekad i ilegalno izbušenim rupama koje jednostavno zovu na nesreću.
U našu se redakciju, ponukan upravo tim događajem, javio Puljanin koji nam je rekao da jedan otvoreni bunar već godinama nezaštićen na području Pragrandea i čak niti ovakvi slučajevi nisu poticaj da ga se konačno zatvori. S obzirom na to da je riječ o dijelu grada u kojem se sve više gradi i u kojem, samim time, cirkulira sve više ljudi, naš se sugovornik pita treba li čekati kakvu tragediju pa da se onda i ovi pulski otvori zaštite.
Unutra je smeće
Kako smo se i sami uvjerili, bunar se, i to nezaštićen, nalazi tik uz betonski zid samoposlužne praonice automobila u Mutilskoj ulici, a u neposrednoj su blizini i nove Plodine te nekadašnja benzinska stanica OMW, danas Crodux. Iako je zarastao u draču, ipak je do njega moguće stići po utabanoj stazi, što govori u prilog tome da netko, najvjerojatnije djeca, ipak dolazi do njega.
Unutra u vodi plutaju štapovi, trstika, ali i razno drugo smeće. U nju se ulijevaju i otpadne vode, o čemu svjedoči cijev koja izviruje iz cigli kojima je obložena unutrašnjost bunara. Od površine vode do ruba bunara ima po slobodnoj procjeni dva, tri metra visine, tako da u slučaju da u njega upadne dijete ili kakva životinja, izlaska im nema bez tuđe pomoći, čak i pod uvjetom da je bunar relativno plitak, ali to nismo uspjeli provjeriti. (S. Z. T.)