NESLUŽBENO SAZNAJEMO

CJENIK ZA GRAĐANSTVO: Ulaznica za pulski bazen 25 KUNA DNEVNO, 250 KUNA MJESEČNO?

Pulski bazen bit će otvoren u prosincu (M. MIJOŠEK)

Pulski bazen bit će otvoren u prosincu (M. MIJOŠEK)


Direktor Pula sporta Ivan Glušac nije htio potvrditi ni opovrgnuti spomenute iznose jer je, kaže, o tome bespredmetno govoriti dok cjenik nije služben. Ističe da trebaju vidjeti i usporediti cijene s bazenima u drugim gradovima. Vodit će računa da ne bude preskupo, ali i o troškovima koje će bazen generirati. Istaknuo je da cijene neće biti unificirane, već prilagođene različitim skupinama

Prema neslužbenim informacijama određena je cijena korištenja pulskog bazena, čije se otvaranje očekuje u prosincu. Cijena dnevne karte za građanstvo za odraslu osobu tako bi trebala biti 25 kuna, mjesečne karte 250 kuna. Hoće li cijene biti drugačije za djecu, umirovljenike i osobe s invaliditetom po uzoru na neke druge gradove, upitali smo direktora Pula sporta Ivana Glušca.

- Cjenik još uvijek nije usvojen i još o tome razgovaramo. Trebao bi biti donijet i javnosti prezentiran do kraja ovog mjeseca, kaže Glušac.

Nije htio potvrditi ni opovrgnuti spomenute iznose jer je, kaže, o tome bespredmetno govoriti dok cjenik nije služben. Ističe da trebaju usporediti cijene s bazenima u drugim gradovima. Vodit će računa da ne bude preskupo, ali i o troškovima koje će bazen generirati. Glušac je istaknuo da cijene neće biti unificirane već, kao i drugdje, prilagođene različitim skupinama. Jedna će biti za odrasle, a druge za djecu, umirovljenike, osobe s invaliditetom… U ponudi će biti dnevna, poludnevna, mjesečna, polugodišnja i godišnja ulaznica.

Valja napomenuti da je svojevremeno gradonačelnik Pule Boris Miletić za usporedbu istaknuo primjer Slavonskog Broda, koji ima bazen 33x25 metara s bazenom za rasplivavanje 25x12 metara i dječjim bazenom 7,5x6 metara te u otvorenom dijelu veliki bazen 50x25 metara. U 2015. godini prihodi su im, rekao je Miletić, bili 1,3 milijuna, a rashodi 3,2 milijuna kuna, naglašavajući da treba voditi računa o troškovima.

Navodio je tako da trošak održavanja (sigurnosne mjere, zaposlenici, osiguranje i ostalo) varira, a za pulski bazen procjena je bila da će na godišnjoj razini (bazen 33x25 metara s dodatnim sadržajima) troškovi iznositi od dva do tri milijuna kuna.

Zavirili smo stoga u cjenike ulaznica na gradske bazene u nekim drugim hrvatskim gradovima, prije svega Slavonski Brod s kojim se Pula i dosad uspoređivala. Ulaz u taj gradski kompleks odrasle košta 25 kuna, a druge skupine poput djece, učenika, studenata, umirovljenika, osoba s invaliditetom i hrvatskih ratnih vojnih invalida 15 kuna. Postoje i razne druge varijante ulaznica: obiteljska je 60 kuna, tjedna individualna 115, a tjedna obiteljska 250 kuna. Posebne skupine tjednu kartu plaćaju 80 kuna, a mjesečnu 150. Mjesečna za odrasle je pak 230 kuna, a za obitelji 500 kuna. Djeca do 6 godina ulaze besplatno. (Sandra ZRINIĆ TERLEVIĆ)

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter