Futsal Pula poražena od zagrebačke Uspinjače

| Autor: Ivica Cerovac
(Foto Futsal Pula)

SF PULA : USPINJAČA      1 : 2

Prijateljska utakmica: Stanoinvest Futsal Pula - Uspinjača Gimka 1:2 (1:0). Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja: 80. Suci: Leonid Manojlovski i Valdi Matković (oba Pula). Strijelci: 1:0 Wendell (13’), 1:1 F. Matković (26’), 1:2 F. Matković (31’). Žuti kartoni: Mataja (SF Pula), F. Matković (Uspinjača). Crveni karton: Mataja (37’ - drugi žuti).

STANOINVEST FUTSAL PULA: Kelwin, Pernić, Moravac, F. Paus, Blazquez, Mataja, B. Paus, Galešić, Bilić, Vukmir, Siljan, Peruško, Wendell, Šteko.

USPINJAČA GIMKA: Vuković, Jakovljević, Musulin, Artić, Vučković, Šundov, Kovačić, D. Matković, Rečić, Brzović, F. Matković, Crnčević, Sekulić.

Stanoinvest Futsal Pula odigrala je dva posljednja prijateljska susreta tijekom priprema za narednu sezonu. U subotu su Puljani u Padovi svladali talijanskog prvoligaša Petrarcu s 5:2, uz po dva pogotka Vukmira i Blazqueza te jednim Pausa, da bi jučer u "generalki" na domaćem parketu upisali poraz od Uspinjače Gimke.

U prvom poluvremenu nekoliko odličnih obrana upisala su oba vratara, Kelwin i Vuković, Mataja je u osmoj minuti uzdrmao vratnicu, da bi pet minuta kasnije pulski prvoligaš poveo. Asistenciju je upisao junior Peruško, a gostujuću mrežu zatresao "maskirani" Wendell, kojeg ni nos slomljen na ogledu u Kopru nije spriječio da zaigra.

Zagrepčani su poravnali u 26. minuti, kad je Franjo Matković primio loptu ubačenu iz kornera i "skinuo paučinu" iz rašlja domaćeg gola. Pet minuta kasnije opet se kobnim za bivši klub pokazao Matković, koji je presjekao loše Kelwinovo dodavanje i poslao loptu iza leđa pulskog Brazilca. Pokušao je uzvratiti Dean Moravac, no pogodio je vratnicu, da bi 22 sekunde prije kraja Sekulić obranio deseterac Blazquezu te je ostalo 1:2.