Šibenik s igračem više nije pobijedio Istru

| Autor: Ivica Cerovac
(Snimio Hrvoje Jelavić / Pixsell)

Istra 1961 - Šibenik 0:0

Zbog ozljede Jaganjca igralo se osam i pol dodanih minuta, ali "zeleno-žuti" su se uspjeli obraniti i utakmica je završila s početnih 0:0.

Igrat će se još najmanje šest minuta sudačke nadoknade vremena

80' Vuk je odigrao povratnu loptu za Heistera, čiji je prizemni udarac s ruba kaznenog prostora završio pokraj vratnice

76' Nakon međusobnog dvoboja Santinija i Koskija pala su obojica igrača u pulskom kaznenom prostoru, no umjesto kaznenog udarca kojeg su zazivali domaći navijači, sudac Pejin označio je prekršaj u napadu

72' Opalio je Majić iz neposredne blizine, iskosa s desne strane, a Vuk i Majkić zajedničkim snagama skrenuli loptu u korner

66' Vatrogasci su odradili svoj posao, uklonili baklje s terena i igra se nastavila

64' Kratkotrajni prekid susreta zbog bakljade domaćih navijača

57' Santini se zagradio, primio loptu s Valinčićem na leđima i pucao iz okreta, a Majkić upisao svoju prvu obranu na susretu

55' Opalio je Marešić iz slobodnog udarca s 30-ak metara, a Đaković snažno upućenu loptu izbio u korner

53' Kulušić je pucao s ruba kaznenog prostora i poslao loptu preko gola

Počelo je drugo poluvrijeme, Iovu u pauzi zamijenio Lekoueiryja kod Istre 1961

"Zeleno-žuti" su bolje izgledali u prvom dijelu, imali odličan pokušaj Lisice koji je uzdrmao okvir gola i još dva udarca od kojih je onaj Lekoueiryja bio jedini što je išao u okvir gola u prvih 45 minuta. Tri pokušaja "narančastih" bila su neprecizna, no domaća će momčad u nastavku biti u velikoj prednosti, jer je Blagojević u svojoj 195. službenoj utakmici za Istru 1961 dobio crveni karton i ranije završio na tuširanju.

Završeno je prvo poluvrijeme, 0:0.

Igrat će se, najmanje, jedna minuta sudačke nadoknade vremena

40' Bakić je s ruba kaznenog prostora uputio prizeman udarac koji je završio pokraj gola

38' Blagojević je dobio drugi žuti karton nakon što je laktom pogodio Kavelja u glavu. Istra 1961 će više od sat vremena imati čovjeka manje na terenu, računamo li i sudačku nadoknadu vremena

18' Sudarili su se glavama Agyemang i Lawal, a deblji kraj izvukao je igrač Istre 1961 kojem je morala biti pružena liječnička pomoć van terena te su ubrzo vratio u igru

17' Bakić je izveo korner s desne strane, a u skoku je najviši bio Perić koji je glavom pucao pored gola

16' Blagojević je dobio žuti karton, njegov treći u ovoj sezoni zbog kojeg Tramezzani na svog kapetana neće moći računati u sljedećem kolu, kad na "Drosinu" stiže Osijek

15' Lawal je osvojio zračni duel i u nastavku akcije uposlio Lekoueiryja, čiji je udarac s 20 metara ukrotio Đaković

7' Potegnuo je Lisica ljevicom s 18 metara i zatresao gredu domaćeg gola

0' Počela je utakmica

Danas će, s početkom u 18 sati, 8. kolo SuperSport HNL-a otvoriti utakmica između domaćeg Šibenika i Istre 1961. Po 12. će put ove dvije momčadi na Šubićevcu tražiti prvenstvene bodove, a "zeleno-žuti" još čekaju na premijernu pobjedu.

Dosadašnji učinak im je pet remija i šest poraza, što su donekle nadoknadili 24. veljače 2021. godine, kad su u osmini finala Hrvatskog kupa s 2:0 svladali Šibenik na njegovom terenu i potom preko Oriolika i Rijeke dogurali do velikog finala, u kojem je Dinamo slavio sa 6:3. Od sadašnjeg igračkog kadra u tom trijumfu u Kupu aktivno su sudjelovali Matej Vuk i Slavko Blagojević, a strijelci su bili Taichi Hara i Šime Gržan, friška prinova Šibenčana.

Utakmica 8. kola SuperSport HNL-a: Šibenik - Istra 1961. Stadion Šubićevac. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Pomoćnici: Pataki (Đakovo) i Marić (Zagreb). VAR: Mario Zebec (Varaždin).

ŠIBENIK: Đaković, Perić, Agyemang, Dujmović, Kulušić, Kavelj, Vasilj, Žuta, Bakić, Božić, Santini.

ISTRA 1961: Majkić, Valinčić, Koski, Marešić, Heister, Blagojević, Lekoueiry, Maurić, Lawal, Vuk, Lisica.