kup hrvatske

VELIKA FOTOGALERIJA / Dinamo tek u finišu slomio otpor Banjola

| Autor: Roberto Car

Kraj, Dinamo je pobijedio 3:1.

89' Gužva na sredini terena, žuti kartoni Floridanu i Pierre Gabrielu.

87' Ušao je Vujičić.

85' 1:3 Ademi. Pierre Gabriel je ubacio zdesna, Ademi glavom postigao gol.

81' Ušao je Miškulin.

Mišić umjesto Kacavende.

78' Petković umjesto Kulenovića.

Umjesto Vujice ušao je Floridan, ali i Luchesi.

76' Umjesto strijelca Kamenickog ušao je Hrelja.

72' Kulenović iz blizine puca preko gola.

S obzirom na aktivan rezultat, domaći navijači i dalje vjeruju u čudo, dok su BBB-ovci zapalili brojne baklje.

68' Ušao je Mbuku umjesto Špikića. Momčadi su imale jednominutnu stanku.

59' Žuti karton za Ristovskog.

55' Nakon Kamenickog, žuti karton dobio je i Kulenović.

Počelo je drugo poluvrijeme. Dinamo uveo jake snage, ušli Ademi i Cordoba.

Poluvrijeme, 1:2.

45' Hoxha sam pred Tepšićem puca pored gola.

45' Stojković puca pored gola.

37' Sjajna obrana Tepšića nakon udarca Stojkovića.

33' 1:2 Kamenicki s desne strane matira Zagorca. Veliko veselje na tribinama.

29' Tepšić brani prvi udarac Kulenovića, a iz odbijanca Kulenović pogađa vratnicu.

Utakmica je nastavljena.

24' Sudar Špikića i vratara Tepšića koji je ostao na zemlji i pruža mu se pomoć.

21' Dadić je nakon ubačaja pred Dinamova vrata poslao zdesna loptu u mrežu, ali je na veliku žalost domaćih navijača označeno zaleđe.

Igralištem odjekuje navijanje gostujućih navijača, domaći su ih nadglasali tek kod udarca Miljanića.

16' Miljanić nakon kornera puca glavom u Zagorca.

9' Kulenović 0:2. Špikić je ubacio prizemnu loptu, Kulenović iz blizine zabio.

8' Stojkovic iz slobodnog udarca puca preko gola.

5' 0:1 Špikić. Sjurio se Špikić po desnom krilu i svladao Tepšića.

2' Kacavenda puca iz blizine nakon prodora Hoxhe, u blok.

Utakmica je počela.

Najavljivanje igrača, posebno domaćeg sastava popraćeno je aplauzom s tribina. Već po tome, vidi se značaj susreta.

Svi putovi su danas popodne doslovno vodili u Banjole. Već sat vremena prije utakmice Kupa Hrvatske između Banjola i Dinama kolone vozila i pješaka išle su prema Prematinki. Igralište Banjola, sa svim postavljenim montažnim tribinama, bilo je pretijesno da primi sve one koji su željeli uživo pogledati ogled domaćeg sastava protiv osvajača dvostruke krune i sudionika Lige prvaka, Dinama.

"Modri" su u ovaj susret ušli nakon triju uzastopnih poraza, protiv Hajduka, Bayerna i Slaven Belupa te privremeni trener Sandro Perković nije želio ništa prepustiti slučaju pa je izveo vrlo jak sastav. Trener Banjola Dragan Tomić rekao je u najavi da je ova utakmica za njega, njegove igrače i sam klub vrh vrhova, fešta protiv najjačeg hrvatskog kluba. Stoga je domaći trećeligaš u ovaj susret šesnaestine finala ušao u sljedećem sastavu.

Na tribinama se nalaze mnogi navijači koje predvodi veliki nogometni fan Alen Vitasović.

BANJOLE: Tepšić, V. Hoxha, Salihović, Dadić, Miljanić, Hairlahović, Antanasković, Ivanošić, Kamenički, Ćosić, Vujica.

DINAMO: Zagorac, Ogiwara, Torrente, Stojković, Kačavenda, A. Hoxha, Kulenović, Pierre-Gabriel, Ristovski, Pavić, Špikić.