FUTSAL

Hrvatsku reprezentaciju u Uzbekistanu u osmini finala čekaju aktualni svjetski doprvaci

| Autor: Novi list
(Snimio Kristijan Čekol / Pixsell)

Hrvatska futsal reprezentacija u osmini finala SP-a u Uzbekistanu igrat će protiv Argentine. Aktualni svjetski doprvaci pobjedom nad Angolom (9:5) potvrdili su prvo mjesto u skupini C čime su izborili sudar s Hrvatskom. Ta utakmica je na rasporedu u petak u Taškentu (17 sati), a pobjednika tog dvoboja u četvrtfinalu čeka tri dana kasnije bolji iz susreta Portugala i Kazahstana. Hrvatskoj su tako na putu aktualni svjetski prvaci i doprvaci.

Argentinci su u finalu posljednjeg SP-a odigranog prije tri godine u Litvi izgubili od Portugalaca, a pet godina ranije osvojili su svjetsku titulu. Na aktualnom prvenstvu osim Angole uvjerljivo su svladali Ukrajinu (7:1), te Afganistan (2:1).