Kraj utakmice Rijeka - Istra 1961, pobjeda Rijeke 4:0

| Autor: Roberto Car

Rijeka - Istra 1961 4:0

Kraj utakmice, pobjeda Rijeke 4:0

90': Žuti karton za Čuića

85': Čuić puca preko gola, a ranije je na teren ušao Heister

66': 4:0
Janković je s lijeve strane proigrao strijelca Ivanovića na tri metra od gola

60': Ušli su Vuk i Čuić

51': Majkić brani udarac Jankovića

Žuti karton za Majkića

47': Žuti karton za Marešića

Istra nastavlja susret s dvojicom novih igrača. Ušli su Ferro i Lisica umjesto Iovua i Gague.
Kod Rijeke su ušli Galesic i Hodža.

Počelo je drugo poluvrijeme

Na odmor se otišlo pri vodstvu Rijeke 3:0

45': Žuti karton Beyattu

41': Kadušić je uposlio Beyatta koji je zaobišao Zlomislica i potom s par metara promašio prazan gol

27': 3:0 Ivanović je solo prodor zaključio golom

23': 2:0

Pasalic je potegnuo s 25 metara i pogodio isto mjesto kao Rukavina

18': 1:0 za Rijeku

Rukavina je na lijevoj strani izvrtio Iovua i potom pogodio suprotne rašlje

17': Koski je osvojio loptu na riječkoj polovici, Kadušić je proigrao Lawala koji je pucao preko gola

15': Žuti karton za Iovua zbog faula na Rukavini

7': Ivanović iz kontre puca s 20 metara, Marešić odbija u korner

3': Gagua je prvi zaprijetio uvukavsi se između Radeljica i Zlomislica, ali nije uspio pucati

Počela je utakmica.

Utakmica će početi s pet minuta zakašnjenja, u 21.05 sati, zbog kašnjenja splitskog susreta Hajduka i Varaždina.

Nogometaši Istre 1961 će od 21 sat na Rujevici gostovati kod Rijeke u susretu 3. kola HNL-a. Nakon startnog 5:0 poraza od Dinama i 2:1 pobjede nad Goricom, pred "zeleno-žutima" je novi regionalni derbi. Bit će ovo 61. "derbi della Učka" u borbi za prvenstvene bodove, a Puljani će tražiti svoju šestu pobjedu. Odnosno, u 31. riječkom ogledu ovih suparnika, jurit će drugu pobjedu. Premijernu su, 1:0 golom Ante Ercega, ostvarili pretprošle, rekordne sezone.

Trener Istre 1961 Paolo Tramezzani napravio je čak četiri promjene u početnom sastavu u odnosu na susret s Goricom u prošlom kolu. Umjesto Blagojevića, Valinčića, Lisice i Vuka, od prve su minute na Rujevici istrčali Keller, Ćalušić, Gagua i Beyatt. Pritom su Keller, Beyatt i Ggua debitanti u prvih 11 u pulskom dresu, budući da su sva trojica debitirali protiv Gorice, ušavši u igru u drugom poluvremenu.

Očito je talijanski stručnjak ovime nagradio njihov doprinos u nastavku pulskog ogleda, dok su izostanci Blagojevića i Valinčića iz prve postave uzrokovani zdravstvenim problemima. Blagojević se nakon Gorice požalio na bolove u preponi zbog čega je tijekom tjedne bio na terapijama, dok je Valinčić zbog viroze preskočio trening tijekom tjedna.

RIJEKA: Zlomislić, Bogojević, Majstorović, Radeljić, Devetak, Petrović, Pašalić, Fruk, Janković, Rukavina, Ivanović.

ISTRA 1961: Majkić, Iovu, Marešić, Keller, Koski, Petrusenko, Ćalušić, Kadušić, Lawal, Gagua, Beyatt