ISTRA 1961

Jovan Ivanišević: Bili smo momčad

Jovan Ivanišević (Foto: NK Istra 1961)

Serijal ljetnih pripremnih utakmica nogometaši Istre 1961 otvorili su u Lienzu i upisali 1:3 poraz od Ferencvarosa. Put Austrije je Paolo Tramezzani poveo sve raspoložive igrače, u Puli su ostali tek ozljeđeni Koski i Kumar, a nije bilo niti Hartmanna, koji se zbog obiteljskih problema vratio u Njemačku. Priliku protiv mađarskog prvaka nisu dobili Nigerijci Ochedikwu, Emmanuel i Segun, kao niti junior Kocijančić. Trojici golmana talijanski je trener želio raspodijeliti minutažu na način da Majkić brani 60 minuta, a Ćorić i Paus-Kunšt po 30, no planove mu je poremetila Majkićeva ozljeda. Prve prognoze kažu da je riječ tek o jačem udarcu u nogu, ali nije se željelo ništa riskirati i stoga je već u 20. minuti na gol stao Ćorić.

Tramezzani je ovom prilikom odlučio odstupiti od ustaljenog sustava s trojicom igrača u zadnjoj liniji i cijelu je utakmicu odradio u formaciji 4-4-2. Krenuli su Valinčić i Kadušić na bekovskim pozicijama te Facchinetti i Marešić na stoperima, u vezi su bili Petrusenko i Ćalušić, na krilima Lisica i Vuk, a u špici Filet i Jaganjac. U drugom poluvremenu bekovi su bili Ramić i Krivičić, stoperi Iovu i Ivanišević, Blagojević i Maurić u vezi, Ahmeti i Lawal na krilima te Čuić i Gagua u špici.