HOĆE LI UEFA REAGIRATI?

FOTO / Skandalozna provokacija talijanskih navijača. Na tribinama podigli poruku kojom svojataju – Rijeku

| Autor: Novi list
(Snimio Vedran Karuza)

Talijanski navijači su prije sinoćnje utakmice u Leipzigu Hrvate odlučili provocirati potpuno skandaloznom porukom kojom svojataju dio hrvatskog teritorija.

Društvenom mrežom X kruži, naime, fotografija talijanskog navijača koji u rukama drži transparent s porukom "Ridateci Fiume" ili u prijevodu – "Vratite nam Rijeku".

Tek treba vidjeti hoće li ovaj skandalozni detalj s tribinama biti prijavljen UEFA-i i hoće li talijanski nogometni savez biti kažnjen zbog neprimjerenog navijačkog transparenta koji otvoreno veliča vrijeme fašističke Italije.

Hrvatska je sinoć, podsjetimo, odigrala remi s Talijanima nakon što je Mattia Zaccagni doslovno u posljednjem napadu osam minuta duge sudačke nadoknade zabio pogodak za 1-1.

Bio je to drugi gol u sudačkoj nadoknadi kojeg je hrvatska vrsta primila u Njemačkoj. Šokirao nas je i albanski veznjak Klaus Gjasula u petoj minuti nadoknade pogodivši za 2-2.

Da samo jedan od ta dva gola nije primila, hrvatska reprezentacija bi osigurala vizu za osminu finala.