EURO 2024.

HRVATSKA – ITALIJA 1:1 Kraj utakmice u Leipzigu, Vatreni su vjerojatno ispali s EURO-a

(Snimio Vedran Karuza / Novi list)

HRVATSKA - ITALIJA 1:1

GOL!!! Zacagni je u sedmoj minuti sudačke nadoknade vremena matirao Livakovića.

90+5 minuta: Kraj u Dusseldorfu. Španjolska je dobila Albaniju.

90. minuta: Igra se osam minuta sučeve nadoknade vremena.

80. minuta: Hrvatska se budi. Brozović je sjajno ubacio, a Budimir zamalo zakasnio glavom. Izašao je Modrić, ušao je Majer.

70. minuta: Dalić je odlučio osvježiti svoje redove, izvukao je Sučića i Kovačića, a uveo Ivanušeca i Perišića.

60. minuta: Španjolci i dalje vode protiv Albanije, Hrvatska ima vodstvo protiv Italije što znači da su Vatreni trenutno u osmini finala

60. minuta: Bastoni je ponovo ostao sam na udaracu glavom nakon kornera, ali promašio je okvir gola.

GOL!!! Hrvatska je povela! Donnarumma je nakon Sučićeva ubačaja obranio Budimirov udarac, ali na odbijanac je natrčao Modrić i doveo Vatrene u vodstvo svega minutu nakon što je promašio kazneni udarac.

54. minuta: Donnarumma je pročitao Modrićev udarac s bijele točke.

52. minuta: Fratessi je igrao rukom nakon Kramarićeva udarca, javio se VAR, a  nizozemski sudac se sam išao uvjeriti u odluku, te je pokazao na bijelu točku.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Dalić je napravio jednu promjenu, izvukao je Pašalića, a uveo Budimira.

45+1. minuta: Kraj prvoga poluvremena. U Leipzigu nema golova, u Dusseldorfu Španjolska vodi protiv Albanije što je rezultat koji odgovara Hrvatskoj.

45. minuta: Baklje su doletjele iza Livakovićeva gola iz sektora gdje su oni najglasniji hrvatski navijači.

36. minuta: Nova obrana Livakovića, pucao je Pellegrini.

27. minuta: Velika prilika za Talijane. Bastoni je nakon kornera i vraćene lopte u šesnaesterac ostao sam na udarcu glavom, a Livaković sjajnom reakcijom spasio Hrvatsku.

21. minuta: Prva prijetnja Italije. Retegui je glavom poslao loptu kraj gola.

GOL!  Dobre vijesti za Vatrene. Španjolska je povela u 13. minuti golom F. Torresa

5. minuta: Sučić je ljevicom potegao s 25 metara, Donnarumma izvukao loptu u korner.

1. minuta: U Dusseldorfu je počela utakmica Španjolske i Albanije.

1.minuta: Počela je utakmica u Leipzigu.

—————————————————————————————————————

HRVATSKA – ITALIJA 1:1

Leipzig stadion. Gledatelja: 43.000. Sudac: Danny Makkeile (Nizozemska). Žuti kartoni: Sučić, Modrić, Ivanušec, Stanišić, Brozović, Pongračić (Hrvatska), Calafiori, Fagioli (Italija).  Strijelac: 1:0 Modrić (55′), 1:1 Zacagna (90′).

HRVATSKA: Livaković, Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol, Modrić (od 80′ Majer), Kovačić (od 70′ Ivanušec), Brozović, Pašalić (od 46′ Budimir), Sučić (od 70′ Perišić), Kramarić (od 89′ Juranović).

ITALIJA: Donnarumma, Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian (od 82′ Zaccagni), Barella, Jorginho (od 82′ Fagioli), Raspadori (od 75′ Scamacca), Pellegrini (od 46′ Frattesi), Dimarco (od 57′ Chiesa), Retegui.

Pula: Forum
Pula: Forum