"Kovari" u finišu ispustili prednost

Pripremna nogometna utakmica: Rudar Labin - Rovinj 2:4 (1:0)

| Autor: Branko Biočić
(Snimio Branko Biočić)

Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Elvis Brečević (Labin). Strijelci: 1:0 Karić (7’), 2:0 Karić (63’), 2:1 Herak (71’), 2:2 Herak (73’), 2:3 Paulinić (77’), 2:4 Paulinić (90’).

RUDAR: Blažina, Hrvat, Božičević, Mohorović T., Načinović M., Načinović A., Bilić, Karić, Salihović, Juričić, Halilčević. Još su igrali: Bašić, Stepčić, Krištofić, Movrić, Camlić, Vidas, Mohorović L. Trener: Roberto Paliska

ROVINJ: Starčić, Pinčan, Lazarić, Šverko, Benobić, Posso, Paulinić, Perković, Herak, Tošić, Peev. Još su igrali: Zgrablić, Buljević, Peteh, Poropat, Tafra. Trener: Nino Kos

Druga pripremna utakmica i drugi poraz nogometaša labinskog Rudara na svom stadionu. U vrlo zanimljivoj i dinamičnoj pripremnoj utakmici slavio je Rovinj, povratnik u Treću NL zapad, Rovinj kojeg vodi Labinjan, Nino Kos,uspjeio je preokrenuti zaostatak od dva gola razlike i na kraju zasluženo slaviti sa 4:2. Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj utakmici. Karić je u 7. minuti uspio iskoristiti dobar proboj Mohorovića po desnom boku nakon kojeg slijedi povratna lopta i sigurna realizacija mladog strijelca. S tim rezultatom se otišlo na odmor. Po istom scenariju i ulogama Labinjani su otvorili drugo poluvrijeme, samo što ovaj put na centaršut Mohorovića Karić zabija glavom.

Nakon nekoliko zamjena na obje strane, Rovinježi preuzimaju inicijativu, stvaraju šanse, pa do kraja susreta preokreću rezultat golovima Heraka u 71. i 73. minuti te Paulinića u 79. i 90. minuti. Bila je to vrlo dobra provjera za obje momčadi iako je jednima i drugima nedostajalo nekoliko prvotimaca.

Sljedeću subotu, 19. kolovoza, Rudar igra utakmicu pretkola SuperSport Kupa Hrvatske protiv Zagore iz Unešića. Utakmica na Gradskom stadionu u Labinu započinje u 17.30 sati.