KOŠARKA

Puljanke se dobro držale u prvom dijelu i onda potonule

(Snimio Duško Marušić Čiči)

Utakmica 4. kola Premijer lige košarkašica: Trešnjevka 2009 - Pula 85:63 (23:21, 25:16, 19:12, 18:14). ŠSD Peščenica. Gledatelja: 30. Suci: Matej Grubišić, Filip Lipovac, Bruno Holjevac.

TREŠNJEVKA 2009: Zlatoper, Novak 17, Žaja, Rodek 4, Ćuklin 8, Ćurić 18 (1-1), Gažić 7, Maršić, Bilić 25 (1-2), Smith 6 (0-1).

PULA: Ujević 6 (1-2), Pačkovski 19 (4-6), Vrdoljak 4 (0-2), Šarić, Pjevac, Kapisoda 16 (3-4), Bučuk, Škare 18 (3-9), Perić, Hajderović.

Tri poena: Trešnjevka 2009 11/27 (Bilić 4, Ćurić 3, Novak 3, Gažić), Pula 8/26 (Kapisoda 3, Pačkovski 3, Škare, Ujević). Skokovi: Trešnjevka 2009 45 (Ćurić 11), Pula 40 (Škare 13).

Šest igračica

Košarkašice Pule poražene su u Zagrebu na gostovanju kod Trešnjevke 2009, jednog od glavnih pretendenata za osvajanje naslova prvaka Hrvatske. Držale su Puljanke rezultatski priključak do pred sam kraj prvog poluvremena, a onda su mlade Zagrepčanke predvođene Lenom Bilić, kćerkom svojevremeno najbolje europske košarkašice Danire Nakić i hrvatskog rukometnog reprezentativca Zvonimira Bilića, prebacile u višu brzinu.

Napravila je domaća ekipa u nepunih šest minuta seriju 20:0 i odjurila do nove pobjede, vrijedne vodeće pozicije na premijerligaškoj ljestvici. Toj je pobjedi svoj doprinos dala i širina igračkog kadra Trešnjevke 2009, odnosno činjenica kako gostujući strateg Ivan Đukić jučer na raspolaganju nije imao Ivanu Pešut, pa je susret na Peščenici odradio s tek šest igračica. Kad se tome pridoda da su Merjema Bučuk i Marija Vrdoljak u dvorani bile prisutne tek tjelesno, što je vidljivo i po njihovom učinku, dok Ivanu Ujević šut nije služio, dolazi se do konačnih 85:63.

Dobro su Puljanke otvorile susret (2:8 - 2’) i na krilima »raspucanih« Lane Pačkovski i Karoline Škare tijekom prve četvrtine održavale rezultatsku ravnotežu (23:21). Zahvaljujući činjenici da je dvojac postao trojac, odnosno da je u drugoj dionici ruku namjestila i Jelena Kapisoda te se priključila suigračicama, i dalje se na parketu vodila neizvjesna borba (38:37 - 18’), a onda kao da je netko »ugasio« Puljanke. U posljednje dvije minute prvog dijela susreta domaća ekipa napravila je 10:0, a pauza koja je uslijedila kao da je bila prekratka da trener Đukić »resetira« svoje igračice.

Slobodna bacanja

Štoviše, slika s kraja druge četvrtine kao da se preslikala na početku treće, kad je uslijedila nova 10:0 serija domaćina za 58:37, čime je pitanje pobjednika praktički bilo riješeno. Zagrebačke košarkašice »razletjele« su se po terenu i bile su prebrze za Puljanke koje ih nisu uspijevale zaustaviti niti prekršajem, o čemu svjedoči i tek četiri slobodna bacanja što su ih izvele igračice Trešnjevke 2009. S druge strane, Puljanke su imale čak 23 pokušaja s linije slobodnih bacanja, no pritom je i umor uzeo svoj danak te su ih pogodile tek 11. Uz malo mirniju ruku poraz je mogao biti blaži, ali čak i da su u tom segmentu gostujuće košarkašice bile stopostotne, to ne bi previše utjecalo na konačni ishod.