U jeku pandemije proizvodnja i otkup ribe su se nesmetano odvijali, nije bilo otpuštanja već je zaposleno još 15 novih radnika
U jeku pandemije koronavirusa u zemlji proizvodnja i otkup ribe u Mirni odvijao se nesmetano. Nije bilo otpuštanja, čak što više, zaposleno je novih petnaestero radnika.
Uz poštivanje svih propisanih zaštitnih mjera koje uključuju posebne procedure ulaska u tvornicu, pojačanu dezinfekciju, mjerenje temperature radnicima, upotrebu zaštitnih maski i vizira tijekom pandemije koronavirusa kontinuirano se radilo.
- I sada se proizvodnja odvija u dvije smjene, pet dana u tjednu, a po potrebi organiziramo i rad subotama. Osim toga, i za vrijeme otkupa ribe organiziramo cjelodnevna dežurstva, poručuju iz Podravke, u čijem je vlasništvu Mirna, rovinjska tvornica sa stoljetnom tradicijom u preradi ribe.
Mirna danas zapošljava 230 ljudi, a otvorena je mogućnost zapošljavanja dodatnog broja radnika. Dnevno se proizvede između 150 i 200 tisuća konzervi koje se osim na domaćem plasiraju na tržišta Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Kosova, Crne Gore, Mađarske, Slovačke, Rumunjske, Albanije, Grčke, Švedske, Švicarske, Austrije, Njemačke, Velike Britanije, Ukrajine, Kanade, SAD-a i Australije.
Trenutno se u tvornici izvode radovi na novoj hladnjači u kojoj se zamjenjuju dotrajale cijevi i uvodi nova pumpna stanica. Radovi koji su započeli početkom svibnja trebali bi se okončati 8. lipnja. Na pitanje o eventualnom preseljenju Mirne na novu lokaciju u poduzetničku zonu Gripole-pine, (o kojem se u javnosti već dugo govori, a i pregovara s Gradom) iz Podravke nismo dobili službeni odgovor.