(Hina/EPA)
Saborski zastupnik Ante Prkačin (DP) u petak je, nezadovoljan radom hrvatskog veleposlanika u Beogradu Hidajeta Biščevića s čije je rezidencije nedavno skinuta zastava, izjavio "kamo sreće da su umjesto hrvatske zastave u kontejner bacili njega".
"U Beogradu, s rezidencije hrvatskog veleposlanika, skinuše zastavu i baciše je u kontejner, kamo sreće da su umjesto zastave njega bacili", izjavio je Prkačin u slobodnom saborskom govoru.
"Koliko čujem od Hrvata u Vojvodini, tako uspješno zastupa hrvatske i interese hrvatskog naroda", sarkastično je rekao i upozorio kako "za to vrijeme srpski tajkuni na istoku Hrvatske kupuju zemlju, srbijanski agenti i kompletna agentura, preuzima medijski prostor, a cijelo vrijeme ozbiljne sume novca preko SPC-a iz Hrvatske odlaze u Srbiju".
Jednostrano "razoriti" ugovor sa SPC
Citirajući izjavu rimskog vojskovođe Katona Starijeg "Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti" izjavio je kako smatra da treba "razoriti" ugovor hrvatske države sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC) "i to jednostrano".
Prkačin je pokazao razumijevanje za istup svećenika Dominika Kristijana Gerbica koji je na svetoj misi, koju je prenosio HRT, vjernicima davao upute da ne glasuju za SDP, HDZ, Možemo! i "sve lijeve".
"Možda je bio malo prežestok, ali to treba shvatiti kao upozorenje i poruku da u hrvatskoj politici nešto promijeniti treba", kazao je.
Novac građana troši se radi promocije lokalnih moćnika
Barbara Antolić Vupora (SDP) izrazila je nezadovoljstvo što se uoči lokalnih izbora novac građana troši radi promocije lokalnih moćnika.
Kroz medije se selektivno prikazuje samo njihov rad, na otvorenja se pozivaju samo podobni, kritike oporbe ne možete čuti, kazala je, zapitavši se kakva je to država, jednostranačka?
Ljubica Lukačić (HDZ) pohvalila je zapošljavanje osoba s invaliditetom u mandatu aktualne Vlade. Od 2016. do kraja prošle zaposlilo se 12.400 osoba s invaliditetom, što je puno u odnosu na prijašnje razdoblje, kazala je i istaknula da Vlada ulaže velika sredstva u njihovo zapošljavanje.
Posebno je zadovoljna što se većina osoba s invaliditetom, oko 11.450, zaposlila na otvorenom tržištu rada, dok je njih 500-tinjak posao našlo u 14 zaštitno-integrativnih radionica.