Španjolska:

Valladolid - Celta Vigo 2-1

EPA

EPA

Nogometaši Valladolida pobijedili su pred svojim navijačima Celtu Vigo sa 2-1 (0-1) u prvoj utakmici nedjeljnog programa 21. kola španjolskog prvenstva.

Gosti su poveli u 16. minuti nakon pogreške domaće obrane, koju je iskorisio Danac Sisto. No, Valladolid je došao do preokreta u drugom poluvremenu. Plano je izjednačio u 56. minuti, a za šestu ovosezonsku pobjedu Valladolida strijelac je bio Keko u 69. minuti. Celta je završila dvoboj sa desetoricom igrača, jer je u 87. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Hoedt.

Valladolid se sa 25 bodova probio na 12. mjesto, dok je Celta sa 21 bodom na rubu zone ispadanja. Vodeća Barcelona ima 46 bodova, dva više od drugoplasiranog Atletico Madrida.

U nedjelju su na rasporedu još četiri utakmice 21. kola, a sastaju se: Girona - Barcelona (16.15 sati), Athletic Bilbao - Betis (18.30), Real Sociedad - Huesca (18.30) i Espanyol - Real Madrid (20.45). (H)