KOŠARKA

U četvrtak zaključeno 9. izdanje Pattinaggio basket kupa: EKIPA ŠIJANE OSVOJILA PULSKI TURNIR

| Autor: Roberto CAR

Šijana je slavila nakon što je u četvrtak navečer u finalu svladala Vesnu Loboriku s 52:48. Osim ekipne, dobili su Šijanci i nagradu za najboljeg igrača turnira (Ante Grašo)

Šijanci su najbolji u basketu! Ekipa iz tog pulskog kvarta pobjednik je 9. izdanja Pattinaggio basket kupa nakon što je u četvrtak navečer u finalu svladala Vesnu Loboriku s 52:48. Osim ekipne, dobili su Šijanci i nagradu za najboljeg igrača turnira koju je osvojio Ante Grašo.

Furiozan start

Finalisti su se morali zadovoljiti drugim mjestom, naslovom za najboljeg strijelca kojeg je ponio Nino Rakić, pobjednikom u pucanju trica (Tone Grubešić), ali i autorima najboljeg poteza. To su osvojili Nino Rakić i Matija Maljić. Rakić kao asistent za alley oop Matija Maljića u polufinalu.

Finalni susret nudio je u startu jednosmjernu ulicu, jer je Šijana povela s čak 19:0, ali su potom igrači Vesne Loborike polako "nagrizali" tu prednost da bi u posljednjoj četvrtini i poveli 48:47. Ipak, Vanja Perdija vraća prednost Šijani koja je ovog puta nije ispustila.

U borbi za treće mjesto turnira, kojeg je i ove godine uspješno organizirao KSIŽ, Otpadnici su bili bolji od Hobe i slavili 54:47.

Polufinale: Šijana - Hoba 63:28 (16:7, 13:7, 18:5, 16:9).

ŠIJANA: Kaić 5, Perdija 9, Sijamhodžić 11, Malagić 2, A. Grašo 13, Maksimović 7, P. Grašo 6, Babić 6, Grabovac 2, Brkljača 2.

HOBA: Brzac, Pajković, Đ. Koljanin, Đuraki, Maurel, Grbavčić, Jodanović 12, Hodžić, Škifić.