Serie A: Kiks Napolija protiv Fiorentine

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Veliki kiks napravili su nogometaši Napolija koji se bore za naslov prvaka talijanske Serie A. U dvoboju 32. kola, na domaćem terenu, poraženi su od Fiorentine s 2-3.

Uz utakmicu više Napoli ima isti broj bodova kao Inter (po 66), dok je Milan vodeći sa 67, ali i utakmicom manje od Napolija.

Fiorentina je na Diego Maradona stadionu povela u 29. minuti pogotkom Gonzaleza. U 56. minuti u igru je, za domaćina, ušao belgijski nogometaš Dries Mertens te je samo dvije minute kasnije pogodio za izjednačenje. No, na isti način je uzvratio Francuz Ikone na drugoj strani. U igru je ušao u 65. minuti, a pri prvom dodiru s loptom zabio je za 2-1 Fiorentine, dok je Arthur Cabral u 72. bio strijelac za 3-1.

Osimhen je u 84. vratio barem malu nadu Napoliju golom za 2-3, ali domaćinu je i bod ostao nedohvatljiv do kraja utakmice. Uz ovu pobjedu, ali i poraz Atalante, Fiorentina se popela na sedmo mjesto ljestvice.

Atalanta je gostovala kod Sassuola te izgubila 1-2. Oba pogotka za domaćina postigao je Hamed Traore, u 24. i 61. minuti. Za goste je Mario Pašalić igrao do 77. minute, a tek je u 93. minuti Muriel postigao počasni pogodak.

Venezia je golom Henryja u 86. minuti izjednačila protiv Udinesea te je imala barem bod koji bi joj donekle vrijedio u borbi za opstanak. No, u 94. minuti je Becao bio strijelac pobjedničkog pogotka za Udinese.

U prvom nedjeljnom susretu Lazio je uz tri pogotka Cire Immobilea slavio kod Genoe 4-1. Hrvatski nogometaš Milan Badelj počeo je utakmicu za Genou te je igrao do 74. minute, dok je za Lazio Toma Bašić odigrao posljednjih dvadeset minuta.

Serie A, 32. kolo:

Genoa - Lazio 1-4 (Patric 68-ag / Marušić 31, Immobile 45+1, 63, 76)

Napoli - Fiorentina 2-3 (Mertens 58, Osimhen 84 / Gonzalez 29, Ikone 66, Cabral 72)

Sassuolo - Atalanta 2-1 (Traore 24, 61 / Muriel 93)

Venezia - Udinese 1-2 (Henry 86 / Deulofeu 35-11m, Becao 90+4)

Roma - Salernitana (18:00 sati)

Torino - Milan (20:45 sati)