ATP Antwerpen: Auger-Aliassime osvojio treći naslov

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Najbolji kanadski tenisač, 22-godišnji Felix Auger-Aliassime (ATP - 10.), stigao je do svog trećeg ATP naslova u karijeri svladavši u finalu turnira u belgijskom Antwerpenu 22-godišnjeg Amerikanca Sebastiana Kordu (ATP - 36.) sa 6-3, 6-4.

Kordi je to bilo četvrto finale u karijeri, a ostao je na jednom naslovu, osvojenom prošle godine na zemljanoj podlozi u Parmi.

Nakon što je izgubio prvih osam finala u kojima je nastupio, Auger-Aliassime je ove godine stekao pobjedničke navike. U četiri finala odigrana u 2022. Kanađanin je triput izašao kao pobjednik (Antwerpen, Firenca, Rotterdam), a poražen je samo od Rusa Andreja Rubljova u meču za naslov u Marseilleu. Sva tri naslova osvojio je na tvrdoj podlozi u dvorani.

Bodovi osvojeni u Antwerpenu Kanađaninu će donijeti pomak na deveto mjesto pojedinačne ATP ljetsvice, dok će Sebastian Korda skočiti sa 36. na 33. poziciju.