WTA Charleston

Kenin nakon samo pola sata izborila finale turnira

| Autor: Hina
Ilustracija (Pexels)

Ilustracija (Pexels)


Dvije američke tenisačice igrat će u finalu zemljanog WTA 500 turnira u Charlestonu, nakon prve nositeljice Jessice Pegule završni je meč izborila i Sofia Kenin.

Samo pola sata je Kenin trebalo za osiguravanje nedjeljnog finalnog meča. U polufinalu je krajem prvog seta, kod 5-2 za Kenin, meč predala njena suparnica Amanda Anisimova. Ranije je Pegula nakon velike borbe nadigrala rusku igračicu Jekaterinu Aleksandrovu sa 6-2, 2-6, 7-5.

U nedjelju će 31-godišnja Pegula tražiti put do osmog WTA naslova u karijeri, a ove godine je osvojila turnir u Austinu. Kenin će pokušati osvojiti šesti WTA turnir u karijeri. Posljednje pobjede ostvarila je sada već daleke 2020., te godine je slavila na Australian Openu i u Lyonu.

WTA Charleston, polufinale:

Jessica Pegula (SAD/1) - Jekaterina Aleksandrova (9) 6-2, 2-6, 7-5

Sofia Kenin (SAD) - Amanda Anisimova (SAD/8) 5-2, predaja Anisimove

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter