bez rješenja

Poraz odbojkaša Rovinja na premijeri nove sezone Superlige: Dva seta izgubili "na knap"

| Autor: Ivica Radetić
(Snimio Ivica Radetić)

ROVINJ : CENTROMETAL       0 : 3

Utakmica 1. kola Super lige: Rovinj - Centrometal 0:3 (14:25, 22:25, 23:25). Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 60. Suci: Želimir Kušljić (Krk) i Mihaela Curać (Rijeka). Delegat: Dean Poropat (Roivinj).

ROVINJ: G. Sponza, Matić (L), Pulić, Al. Fatorić, Stjepić, Šetić, Da Silva Goncalves, Preden, Pamić (L), An. Fatorić, Kisić, Kovačević.

CENTROMETAL: Radoš (L), Lučić, Juras, Mat.Martinko, Vuk (L), Novak, Brčić, Raić, F. Peterlin, Marcius, Zelenika, A. Peterlin, Mar. Martinko.

Rovinjski odbojkaši startali su u novu sezonu Superlige, elitnog ranga hrvatske odbojke, uvjerljivim porazom od favoriziranog Centrometala. Još se Rovinjci nisu niti dobro zagrijali, a gosti iz Nedelišća već su u prvom setu pokazali dobru i čvrstu igru te poveli u startu 3:0, kad prvi poen rovinjskoj momčadi na početku nove sezone donosi Gianluca Sponza.

Bez rješenja

Nakon 2:7 za Centrometal trener Aleksandar Gavrilov zove prvu minutu odmora i dosta brzo kod 3:10 za goste i drugi put time aut. To je donekle urodilo plodom i na serviranje Aleksandra Fatorića, uz as poen, Rovinjci čine seriju od četiri poena. Ipak, kod rezultata 7:10 i gostujući trener Novak traži minutu odmora i iskusni gosti, koji igraju uz prvenstvo i Europsku ligu, ubacuju u petu brzinu te brzo odlaze u vodstvo 9:16 i 10:20. Domaći igrači jednostavno nisu pronalazili rješenje kako zaustaviti razigranog protivnika.

Poslije dosta izjednačene igre u drugom setu trgnuli se i domaćini i uspjeli prvi put povesti u meču (6:5) te dobrim servama i poenima novog pojačanja Nikole Kisića rovinjska momčad zadržava vodstvo (10:8, 15:11), ponajviše novim as poenom i oštrim servama Aleksandra Fatorića.

Međutim, u trenucima drugog seeta kada domaća momčad konstantno ima tri-četiri poena prednosti gosti minutom odmora pokušavaju zaustaviti razigrane rovinjske igrače. U tome uspijevaju te u samoj završnici kod rezultata 21:21 visoki Raić, Peterlin i Zelenika preokreću u potpunosti rezultat druge dionice susretaa te ostvaruju vodstvo 2:0 u setovima nakon pola sata uzbudljive igre.

Mogli do seta

Postava Rovinja Sponza, Al. Fatorić, Šetić, Kisić, An. Fatorić i Da Silva, s izmjenama libero Matić i mladi Filip Pulić, ravnopravni su protivnik gostima i u trećem setu. U vrlo zanimljivoj igri, s dosta poravnanja (3:3, 8:8 i 12:12), i pored toga što su gosti imali više puta minimalnu prednost, preko vrlo raspoloženog Fatorića, Kisića, Da Silve, Sponze i Šetića, nisu dozvoljavali Centrometalu da se razmaše. Nakon 18:18 i 22:22 još jednom je presudila uigranost i iskustvo gostiju, dok na drugoj strani malo je nedostajalo da Rovinj uzme barem jedan set.