Utakmica u Koprivnici

Slaven Belupo - Istra 1961 0:1 Kraj utakmice! Zeleno-žuti pobijedili golom Čuića

| Autor: Roberto Car
(Snimio Damir Spehar / Pixsell)

Slaven Belupo - Istra 1961 0:1

Kraj, Istra je pobijedila 1:0 golom Čuića

Još 5 minuta sudačke nadoknade

86': Filet je s centra pobjegao u kontru, ali je izborio samo korner
85': Martinovic s 5 metara puca glavom pored gola
80': Žuti karton za Heistera
77': Maurić umjesto Ćalušića
73': Blagojevic s 20 metara puca pored vratnice, na dodavanje Gague
71': Marešić iz slobodnog udarca puca pored gola, korner
70': Žuti karton za Gaguu
Var soba zove suca Bela zbog potencijalnog zaleđa.
Nema gola zaleđe je.
Ostaje 0:1
65': 1:1 strijelac Božić koji je s poda pokupio odbijanac nakon ubacaja Murića.
61': Tri izmjene u Istri, ušli su Petrusenko, Filet I Gagua
56': Posljednja izmjena kod Slavena koji je preselio igru pred gol Istre u nastavku
55': Sjajna obrana Majkića na udarac Božica glavom s 5 metara. No, bilo je zaleđe
49': Žuti karton za Blagojevica
Drugo poluvrijeme krenulo je s 4 promjene u redovima domaćih.
Poluvrijeme, Istra vodi 1:0 golom Čuića
45': Udarac Dolceka pored gola
42': Bosec puca pored gola nakon greške Heistera
40': Majkić brani udarac Butica iskosa
38': Kadušić s 14 metara puca pored gola
30': Istra vodi 1:0. Kadušić je osvojio loptu i nakon duplog pasa s Lisicom ubacio prizemnu loptu za Čuića koji šalje loptu u mrežu
25 minuta igre proteklo je bez prave prilike za gol. Po velikoj sparini igra se dosta oprezno na obje strane, s dosta dugih lopti, ali i dosta prekršaja.
13': Udarac Heistera pored gola
Oporavio se i utakmica je nastavljena
4': Golman Sušak je istrcao, sudario se s Lisicom i ostao na travi
Utakmica je počela.
Nogometaši Istre 1961 će danas u 18.15 sati gostovati kod Slaven Belupa u Koprivnici, u susretu 5. kola HNL-a. Treće je to gostovanje ove sezone "zeleno-žutih" i prilika da se osvoje prvi bodovi ili bod izvan Pule. Nakon domaćeg remija s Hajdukom (1:1) trener Paolo Tramezzani ostao je bez, srećom lakše, ozlijeđenog Salima Faga Lawala pa se za ogled s "fenjerašem" u napadu od prve minute odlučio za Matea Lisicu i Mateja Vuka. Obrambena trojka i bočni igrači ostali su kao u ogledu sa Splićanima, a došlo je do jedne promjene u veznom redu gdje je umjesto Oleksandra Petrusenka prednost dobio Mario Čuić.
Ovo je 32. dvoboj ovih momčadi u Koprivnici, a u 31 dosad odigranom susretu "zeleno-žuti" su upisali samo dvije pobjede, uz 13 remija i 16 poraza. Prva je pobjeda (2:0) ostvarena još u sezoni 2013/14, a druga (3:0) u rekordnoj sezoni 2022/23.
Evo i današnjih sastava.
SLAVEN BELUPO: Sušak, Lešković, Boras, Božić, Bosec, Caimacov, Crepulja, Lučić, Grgić, Butić, Dolček.

ISTRA 1961: Majkić, Ivanišević, Marešić, Koski, Kadušić, Blagojević, Čuić, Ćalušić, Heister, Lisica, Vuk