utakmica na drosini

FOTO / Istra 1961 - Hajduk: Završila je utakmica. Livaja spasio Hajduk od poraza

| Autor: Roberto Car
(Snimila Leona Teodorović / Glas Istre)

Istra 1961 - Hajduk 1:1

Kraj

90' Antunović je spustio loptu Kaliku u petercu, Majkić se ispruzio, a lopta je otišla preko gola

90' Blagojević je ubacio, Marešić spustio glavom, Lisica pucao preko gola

88' Blagojević brani udarac Livaje na gol crti, ali bilo je zaleđe

84' Kontra Valincica kojeg je zaustavio Uremovic

77' Majkić brani šut Kalika s 15 metara

75' Jaganjac umjesto Fileta

Žuti karton za Petrusenka

71' Ćalušić je osvojio loptu na centru i gurnuo za Lisicu i Fileta u kontri koji se nisu dogovorili tko da krene na gol

62' Lisica I Valinčić umjesto Lawala i Heistera

(Snimila Leona Teodorović / Glas Istre)(Snimila Leona Teodorović / Glas Istre)

60' Hrgović je ubacio slijeva, a Livaja glavom iz blizine dao gol

51' Lawal puca iznad gola

Na Drosini je 7443 gledatelja

Iovu umjesto Ivanisevica, te Melnjak umjesto Dialla na startu drugog dijela

Nakon dinamičnog poluvremena, Istra na odmor ide s vodstvom 1:0, golom Heistera iz 57 sekunde

43' Heister izbija loptu u petercu pred Pukstasom

40' Poništen gol Istre. Kadušić ubacio, Filet iz voleja zatresao mrežu, ali bilo je zaleđe

39' Heister puca s 20 metara pored gola

38' Žuti karton za Ivaniševića

36' Majkić brani udarce Pukstasa pa Hrgovića

30' Demoni skandiraju Luka Urosevic u znak sjećanja na nedavno preminuloga mladića

23' Solo prodor Lawala od centra i na koncu je pucao pored vratnice

21' Kadušić je s desne strane izašao pred Lucica i umjesto šuta, dodao gostima

18' Lawal je s 25 metara pucao pored gola, nakon kontre Fileta

9' Majkić brani prvo udarac Pukstasa s desna strane pa vadi pod gredom udarac Hrgovića i na koncu udarac Sahitija iz peterca

1'  1:0 za Istru strijelac Heister, na asistenciju Ćalušića

Počela je utakmica

Uskoro počinje velika nogometna fešta. Nogometaši Istre 1961 u susretu 4. kola HNL-a dočekuju Hajduk. Suparnik je to koji tradicionalno dovodi najviše gledatelja na "Drosinu" pa ne treba sumnjati kako će i ovom prilikom, bez obzira na vrućinu, sve tribine biti dobrano ispunjene. Hoće li biti i srušen rekord od 8.606 gledatelja u dvoboju istih suparnika iz studenog prošle godine, vidjet će se vrlo brzo.

Puljani u ovaj 60. dvoboj s Hajdukom za prvenstvene bodove, a 30. u Puli, ulaze s tri boda i dva teška poraza od Dinama i Rijeke, ali u gostima. Splićani ne blistaju na startu sezone, ali su u tri kola osvojili sedam bodova.

Trener Paolo Tramezzani dobro je izmiješao sastav koji će se suprotstaviti "bijelima". Za početak, debitirat će donedavni junior Jovan Ivanišević, na lijevom boku igrat će prvi puta od starta Marcel Heister, a u napadu će uz Lawala igrati Filet, dok su u srcu vezne linije tri pit bulla, Blagojević, Petrusenko i Ćalušić.

Trener Splićana Gennaro Gattuso opredijelio se za očekivani sastav s bivšim pulskim vratarom Ivanom Lučićem.

Evo sastava,

ISTRA 1961: Majkić, Koski, Marešić, Ivanišević, Kadušić, Blagojević, Ćalušić, Petrusenko, Heister, Lawal, Filet.

HAJDUK: Lučić, Hrgović, Uremović, Prpić, Diallo, Rakitić, Krovinović, Pukštas, Livaja, Trajkovski, Sahiti