utakmica na drosini

POGLEDAJTE VELIKU FOTOGALERIJU / Istra 1961 - Osijek: Pobjeda Istre 1:0, prva nakon 4 susreta u kojima je osvojen samo bod

| Autor: Roberto Car

ISTRA 1961 - OSIJEK 1:0

Žuti karton za Jugovića

90. Zaleđe, iako je Lisica pucao na gol, a branič odbio s gol crte

90' Majkić brani udarac Cokaja

87'  Lisica je proigrao Ercega iza obrane, ali si je ovaj dao prejak for i Malenica je bio brži

81' Majkiću se ukazuje pomoć nakon sudara Brlekom

80' Osijek traži izjednačenje, a Puljani čuvaju prednost i prijete iz kontre

(Foto: čitateljica Glasa Istre)(Foto: čitateljica Glasa Istre)

69' Prekid zbog bakljade Kohorte. Par baklji i petardi su baceni na teren, uz zvižduke pulske publike. Dim je prekrio Drosinu

66' Duarte je umalo postigao autogol vrativsi loptu golmanu

65' Ćalušić umjesto Čuića

64' Osječani traže drugi žuti za Ercega zbog nehoticnog saplitanja Duartea, ali ništa od toga

63' Žuti karton za Čuića

59'  Cokaj umjesto Guedesa

58' Lisica ulazi umjesto Ekonga

50' Odlučan dupli pas Ekonga i Ercega, Duarte izbija u korner

Počelo je drugo poluvrijeme, tri zamjene kod Osijeka. Ušli su Bukvić, Grzan i Jugović

45' Kraj prvog poluvremena

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Istra vodi 1:0
43' Ekong je stigao do lopte prije Malenice i glavom je poslao u mrežu. Malenica je dobio žuti karton

39' Ekong je pao u kaznenom nakon dodira s Jurišićem, ali nema penala

32' Žuti karton Ercegu za start na Brleku

27' Žuti karton Kadušiću za faul na Lovriću

20' Prva akcija Istre, Blagojević je proigrao Ercega, loptu je potom prihvatio Ekong, ali je njegov udarac blokiran

14' Novi udarac Lovrića izvana mirno brani Majkić

Nakon što je minutom šutnje odana počast nedavno preminuloj legendi pulskog nogometa Francu Rosignoliju, sudac Patrik Kolarić dao je znak za početak utakmice.

(Snimio Milivoj Mijošek / Glas Istre)(Snimio Milivoj Mijošek / Glas Istre)

(Snimio Milivoj Mijošek / Glas Istre)(Foto: NK Istra 1961 / Facebook )

Današnjom utakmicom s Osijekom, od 15 sati na "Drosini", počinje nova era pulskog prvoligaša. Bit će to premijerna utakmica "zeleno-žutih" s talijanskim stručnjakom Paolom Tramezzanijem na klupi.

Budući da je u Pulu stigao tek u utorak popodne, jasno je da se u ovom prvom susretu neće vidjeti njegov rukopis u igri Istre 1961, ali će biti zanimljivo vidjeti kako će momčad reagirati na dolazak novog trenera, već trećeg ove sezone.

Za ovaj susret Tramezzani ne može računati na Maurića koji je dobio dvije utakmice kazne te bolesne Hujbera i Matheusa.

Kad su prošli puta na pulskom stadionu igrali Istra 1961 i Osijek, bila je to spektakularna utakmica zaključena remijem (4:4), iako su gosti do same završnice vodili s 4:2. Mogu li ove dvije momčadi danas barem približno ponoviti ovako efikasan dvoboj, saznat ćemo nešto prije 17 sati.

Evo sastava:

ISTRA 1961: Majkić, Kadušić, Majstorović, Marešić, Devetak, Blagojević, Petrusenko, Ćuić, Ekong, Erceg, Vuk.

OSIJEK: Malenica, Omerović, Duarte, Brlek, Jurišić, Prekodravac, Nejašmić, Pušić, Guedes, Almaši, Lovrić.