Sportske igre u odbojci na pijesku

Delimehić i Drviš nastupom u Ičićima izborile Split

Majda Delimehić i Lana Drviš

Majda Delimehić i Lana Drviš, odbojkašice na pijesku Žala iz Banjola, osvojile su drugo mjesto u Ičićima na hrvatskoj završnici Plazma Sportskih igara mladih i tako izborile plasman na Međunarodne sportske igre, koje će se od 19. do 24. kolovoza igrati u Splitu. Turnir za igračice do 16 godina starosti okupio je 12 ekipa i igralo se po kup sistemu, na dva dobivena seta do 15, uz eventualni treći koji se igrao do 9 osvojenih poena. Delimehić i Drviš, ujedinjene u ekipu D&D, u prvom su kolu svladale Škudeljiće (15:10, 15:12), a u drugom Đakovo (15:7, 15:3) te se tako plasirale među tri najbolja para koji su razigravali svaki sa svakim na dva dobivena seta do 21, dok se treći igrao do 15 poena. U prvom susretu D&D je svladao osječke Coke (21:13, 21:19), da bi u drugom od Osječanki uspješnija bila i splitska ekipa Toki Šoki (21:16, 21:13). Takvim raspletom potvrđena su dva mjesta za Split, a potom su u završnom susretu »žalovke« morale priznati primat Splićankama (21:18, 17:21, 7:21).

Imao je Žal još jedan par u Ičićima, Demi Stanić i Martu Šarić, koji je zapeo na prvoj prepreci, Zagrepčankama Gulin i Marić (8:15, 10:15).